Hazır Giyim

Türkiye Hazır Giyim Toptancı

Türkiye hazır giyim alanında tüm dünyada önde gelen ülkeler arasında yer alıyor. Günlük yaşamda kullandığımız kıyafetlerin birçoğunu hazır olarak alırız. Başta elbiseler, gömlekler, etekler, pantolonlar olmak üzere neredeyse tüm kıyafetlerimiz için hazır giyim firmalarını tercih ederiz. Ekonomik olarak kaliteyi daha ucuza almak isteyenler her konuda olduğu gibi günümüzde kıyafet konusunda da giyim firmalarına yönelmeye başladı.

Dokuma ya da örme anlamına gelen tekstil, lifler, ürünler, yarı mamuller ve bunlardan elde edilen ürünlerini içeriyor. Bireylerin kültürel düzeylerinin farklılaşması ve çevre şartları ile giyime olan ihtiyaç giderek arttı. Bu nedenle de yeni tekstil teknikleri ortaya çıtı. Tekstil sektörü, hazır giyim ve ev tekstili olarak 2 ana kategoriye ayrılır.

Hazır giyim sektöründe dünya üçüncüsüyüz

Tekstil sektörünün giyecek ile ilgilenen ve buna yönelik ürünler üreten bölümü olan hazır giyim, konfeksiyon standart ölçülerine göre seri olarak hazırlanan ve satışa sunulan giyim eşyaları olarak tanımlanır. İnsanların günlük yaşamda kullandıkları giyim ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan hazır giyim, dış giyim, iç giyim, üst giyim, alt giyim, kışlık ve yazlık gibi birçok alt dallara ayrılır.

Ülkemiz hazır giyim sektörü sıralamasında dünya üçüncüsü konumunda. 2018 yılı itibariyle yüzde 3,2 pay ile dünyanın yedinci büyük hazır giyim ihracatçısı konumunda bulunan Türkiye, AB ülkelerine hazır giyim ihracatında ise Çin ve Bangladeş’ten sonra geliyor. Sektör bugün itibariyle üretim ve istihdamdaki büyük ağırlığıyla ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında geliyor.

Hazır giyim konusunda kaliteye önem veren Dressi’ye danışın

dressi toptan kadın giyim
Dressi Toptan Kadın Giyim

Kaliteyi ve şıklığı daha uygun fiyata sunan toptancılar aynı zamanda insanlara modayı daha ucuza takip etme imkanı tanıyor. Ekonomik olarak daha iyi fırsatlar sunması nedeniyle son dönemlerde Türkiye hazır giyim toptancı sayıları giderek arttı. Toptan giyim sektöründe sizlere birçok ürün çeşidini daha uygun fiyatlara sunan İzmir hazır giyim toptancıları arasında yer alan Dressi, özellikle toptan kadın giyim konusunda da ihtiyaçlarınıza cevap verir. Kaliteli ve kreatif tasarımlarıyla sektörün önemli dinamikleri arasıda yer alır. Bizimle hemen iletişim sayfamızdan bağlantı kurabilirsiniz.

Kadınlar daha çok modaya önem veriyor

Kadınlar, erkeklere göre modaya daha çok önem verirler. Kıyafetlere erkeklere göre daha çok önem veren kadınlar, değişikliği sevdikleri için modayı sürekli takip etmek isterler. Her yıl değişen modaya yetişmek oldukça maliyetli olduğu için bir çok firma artık hazır giyim toptancılarına yönelmeye başladı.