• Alıcı, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu gereği; sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp kontrolü yapmakla sorumludur.
 • Açık Ayıp: Alıcı, teslim edilen ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 23/c maddesi uyarınca, durumu Satıcı’ya 2 (iki) gün içerisinde ihbar etmekle yükümlüdür.
 • Gizli Ayıp: Alıcı’nın, kendisine teslim edilen ürünlerde açıkça belli olmayan (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol (ürünü incelemek ve/veya incelettirmek) yükümlülüğü ve teslim tarihinden itibaren 8 (sekiz) gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi/ettirmesi halinde derhal Satıcı’ya ihbar etme yükümlülüğü bulunmaktadır.
 • Alıcı gözden geçirmek suretiyle kontrol yapmadığı ya da ayıbı tespit etmesine rağmen bildirimde bulunmadığı takdirde 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 223./2 maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.
 • Alıcı, Ayıp ihbarı ile birlikte İnternet Sitesi üzerinden iade talebi oluşturarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Alıcı’nın teslim edilen ürünü herhangi bir nedenle iade edebilmesi için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden aynen geri gönderilmesi gereklidir.
 • Satıcı, usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve sonrasında ürünün kendisine teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak; Alıcı’nın beyanlarında haklı olması halinde, ayıplı ürünü aynı ürünün ayıpsızı ile ya da Alıcı’nın tercih edeceği başka bir ürün ile değiştirerek Alıcı’ya tüm masrafları kendisince karşılanmak üzere teslim eder. Alıcı, dilerse ücret iadesi de talep edebilir. Bu taktirde ücret iadesi 10 (on) iş günü içinde yapılacaktır.
 • İade edilen ayıplı ürünün yenisinin stoklarda kalmaması ya da başka nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânının ortadan kalktığı durumlarda, Alıcı tercihen başka bir ürün alabilir ya da ürün bedelinin iadesini isteyebilir. Satıcı ürün bedelini Alıcı’ya, herhangi bir faiz veya masraf ödemeksizin, tahsil edilen yöntemle aynı şekilde iade edeceğini beyan ve taahhüt eder.
 • Ürün ayıplı değilse cayma hakkı: Alıcı tarafından alınmış olan ürünler ayıplı olmamakla birlikte herhangi bir sebeple (renk, kalite, beden, kesim, model vs. gibi konularda Alıcı umduğunu bulamamışsa) ya da sebepsiz olarak iade edilmek istendiğinde Satıcı’nın teslimatından sonra en geç 2 (iki gün) gün içerisinde bu hak kullanılmalıdır. Aksi takdirde iade seçeneği bulunmamaktadır.
 • İade edilecek ürünün orijinal koli ve ambalajı açılmamış ve bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır. Açılmış ve sergilenmiş ürünler ayıplı olsa dahi artık iade alınmaz. İade edilmiş olan ürünlerin paketlerinin açılmış ya da sergilenmiş olduğu tespit edildiği takdirde mal artık alıcının kabul edilir ve ücret iadesi yapılmaz.
 • İade edilecek ürün ayıplı ise kargo ücreti DRESSİ tarafından karşılanır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti alıcıya aittir.
 • Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir. Ayrıca, irsaliye ve faturanın tüm asıl ve kopyalarının da ürünlerle
  birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
 • Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen paketi teslimatla görevli kişinin huzurunda açıp tutanakla tespit etmek ve ürünleri kargo firmasından teslim almaması gerekmektedir. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini yerine getirdiği kabul edilir.
 • Ürün iadesinde 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri saklı olup Alıcı ve Satıcı belirtilen hükümlere riayet etmekle yükümlüdür.

Teslimat Koşulları    

 • Ürünler stok durumuna göre sipariş onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişin onaylanabilmesi için satın alınan ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Sistem üzerinden yapılan satışlar tamamı ile DRESSI’nin stok yapısı ile sınırlıdır. DRESSI siparişi aldıktan sonra, stok durumuna göre bu siparişi iptal etme ve ÜYE’nin ödemiş olduğu tutarı Cari hesabına iade etme hakkına sahiptir.  
 • Onaylanan siparişlere ilişkin olarak kargoya teslim süresi normal şartlar altında en geç 2 gündür. Ancak stok durumu veya başka bir sebeple sipariş bu süreden sonra olacak ise Alıcı’ya bu durum bildirilir. Alıca’ya bildirilerek süresi içerisinde kargoya verilir. Kargo aşamasındaki gecikmelerden DRESSI sorumlu değildir.  
 • Kargo seçiminde ”Mağazadan Teslimat” ile siparişlerinizi tamamladığınızda ürünlerin hazır olmasıyla ise toptan mağazamızdan ürünlerinizi teslim alabilirsiniz. Bu seçeneğinizde herhangi bir kargo ücreti ödenmemektedir.
 • DRESSI sistem üzerinden almış olduğu siparişleri, giriş sıralamasına uyarak, mevcut stok yapısına göre, istediği dağıtım yöntemini kullanarak mümkün olan sürelerde Alıcı’ya teslim eder. DRESSI teslimatı kendi araçları ile yapabileceği gibi, belirleyeceği bir kargo şirketi ile veya taşeron bir nakliyeci firma ile yapma hakkına sahiptir. Ürün teslimatı Alıcı’nın tercihine göre başka bir kargo şirketi ile gerçekleşmesi halinde, taşıma koşulları DRESSI tarafından belirlenmediği için bu teslimatta DRESSI sorumlu olmayacaktır.
 • Taşıma ücretleri Alıcı tarafından ödenir.  Alıcı’nın sipariş verdiği malı teslim almak istememesi veya yerinde bulunamaması halinde taşıma ücreti Alıcı’nın Cari hesabına borç kayıt edilecek, sipariş kredi kartı ile yapılması halinde, bu tutar Kredi Kartından tahsil edilecektir. Bu durumlarda sipariş iptal edilmiş sayılacak ve DRESSI’nin bu siparişten dolayı uğramış olduğu zararlar Alıcı tarafından tazmin edilecektir.

EnglishTurkish
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?